TLAXCALA تلاكسكالا Τλαξκάλα Тлакскала la red internacional de traductores por la diversidad lingüística le réseau international des traducteurs pour la diversité linguistique the international network of translators for linguistic diversity الشبكة العالمية للمترجمين من اجل التنويع اللغوي das internationale Übersetzernetzwerk für sprachliche Vielfalt a rede internacional de tradutores pela diversidade linguística la rete internazionale di traduttori per la diversità linguistica la xarxa internacional dels traductors per a la diversitat lingüística översättarnas internationella nätverk för språklig mångfald شبکه بین المللی مترجمین خواهان حفظ تنوع گویش το διεθνής δίκτυο των μεταφραστών για τη γλωσσική ποικιλία международная сеть переводчиков языкового разнообразия Aẓeḍḍa n yemsuqqlen i lmend n uṭṭuqqet n yilsawen dilsel çeşitlilik için uluslararası çevirmen ağı

 20/10/2020 Tlaxcala, the international network of translators for linguistic diversity Tlaxcala's Manifesto  
English  
 Osman Soysal 
Translator / Editor /   Osman Soysal
Osman Soysal
Biographies available: Türkçe 

 


Osman Soysal

 

Küçük Osman çok yaramaz. Minik sınıf arkadaşlarını ısırıyor. Teneffüs zamanı onları tekmeliyor. Sınıfta, dersi dinlemek yerine dalga geçiyor ve soytarılık yapıyor. Sıra arkadaşlarından kopya çekiyor.

Öğretmeniyle görüştüğümde, artık bir şeyler yapmak gerektiğini ve sabredecek hâli kalmadığını söyledi. Bu geceyarısı küçük Osman Soysal'ı Longchamps İlkokulunun beşinci sınıfından kovmaya karar verdim. Önümüzdeki pazartesi günü okulu terk etmesi gerekiyor. "Fancy Fair" eğlencesine katılabilir, ancak daha sonra onu okula göndermemelisiniz.

Bu kararı alırken çok üzgün olduğumu bildirir, saygılarımı sunarım.

Okul Müdürü Jordaens

URL: http://www.voltairenet.org/auteur126106.html?lang=tr

URL of this page : http://www.tlaxcala-int.org/biographie.asp?ref_aut=4608&lg_pp=tr


 All Tlaxcala pages are protected under Copyleft.