TLAXCALA تلاكسكالا Τλαξκάλα Тлакскала la red internacional de traductores por la diversidad lingüística le réseau international des traducteurs pour la diversité linguistique the international network of translators for linguistic diversity الشبكة العالمية للمترجمين من اجل التنويع اللغوي das internationale Übersetzernetzwerk für sprachliche Vielfalt a rede internacional de tradutores pela diversidade linguística la rete internazionale di traduttori per la diversità linguistica la xarxa internacional dels traductors per a la diversitat lingüística översättarnas internationella nätverk för språklig mångfald شبکه بین المللی مترجمین خواهان حفظ تنوع گویش το διεθνής δίκτυο των μεταφραστών για τη γλωσσική ποικιλία международная сеть переводчиков языкового разнообразия Aẓeḍḍa n yemsuqqlen i lmend n uṭṭuqqet n yilsawen dilsel çeşitlilik için uluslararası çevirmen ağı

 15/01/2021 Tlaxcala, the international network of translators for linguistic diversity Tlaxcala's Manifesto  
English  
 Vicenç Navarro 
Author /   Vicenç Navarro
Vicenç Navarro
Biographies available: Español  Català  English  Türkçe  Italiano  Ελληνικά  Français 

 


Vicenç Navarro

 

Vicenç Navarro 1937 yılında Barselona’da doğdu. Barselona Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. İspanyol antifaşist yeraltı örgütlenmesinin aktif liderlerinden olduğu için politik nedenlerle İspanya’yı terk etmek zorunda kaldı. İsveç’te Uppsala Üniversitesi’nde Ekonomi Politik, ardından İngiltere’de London School of Economics’te ve ABD’de John Hopkins Üniversitesi’nde Kamu Siyaseti ve Sosyal Politikalar üzerine çalıştı.
Akademisyenliği dışında, Birleşmiş Milletler, Dünya Sağlık Örgütü gibi organizasyonların yanı sıra Şili’de 1973’te Allende’nin Unidad Popular Hükümeti’ne, Küba Hükümeti’ne (sağlık reformu konusunda), Sosyal Demokrat İsveç Hükümeti’ne, Bill Clinton Hükümeti de dahil pek çok ABD hükümetine danışmanlık yaptı.
Halen, Pompeu Fabra Üniversitesi’nde (Barselona) ve John Hopkins Üniversitesi’nde (Baltimore) Kamu Politikaları ve Uygulamalı İktisat Profesörü.


 

URL: http://www.vnavarro.org/

URL of this page : http://www.tlaxcala-int.org/biographie.asp?ref_aut=39&lg_pp=tr


 All Tlaxcala pages are protected under Copyleft.