TLAXCALA تلاكسكالا Τλαξκάλα Тлакскала la red internacional de traductores por la diversidad lingüística le réseau international des traducteurs pour la diversité linguistique the international network of translators for linguistic diversity الشبكة العالمية للمترجمين من اجل التنويع اللغوي das internationale Übersetzernetzwerk für sprachliche Vielfalt a rede internacional de tradutores pela diversidade linguística la rete internazionale di traduttori per la diversità linguistica la xarxa internacional dels traductors per a la diversitat lingüística översättarnas internationella nätverk för språklig mångfald شبکه بین المللی مترجمین خواهان حفظ تنوع گویش το διεθνής δίκτυο των μεταφραστών για τη γλωσσική ποικιλία международная сеть переводчиков языкового разнообразия Aẓeḍḍa n yemsuqqlen i lmend n uṭṭuqqet n yilsawen dilsel çeşitlilik için uluslararası çevirmen ağı

 10/08/2020 Tlaxcala, the international network of translators for linguistic diversity Tlaxcala's Manifesto  
English  
 UNIVERSAL ISSUES 
UNIVERSAL ISSUES / در سوریه باید خشونت متوقف و از جنگ جلوگیری شود
Date of publication at Tlaxcala: 09/02/2012
Original: Gewalt in Syrien stoppen - Krieg verhindern!
Translations available: Español 

فراخوانی از دولت سوریه و مخالفین مسلح
در سوریه باید خشونت متوقف و از جنگ جلوگیری شود

International Physicians for the Prevention of Nuclear War (IPPNW)

Translated by  Hamid Beheschti حميد بهشتي

 

هفته هاست که در سوریه در باره اوجگیری خشونت گزارش می شود. بنا بر اطلاعات سازمان ملل متحد تا کنون هزاران تن جان خویش را از دست داده اند. و بنا بر اطلاعات رسانه های بین المللی همواره طرح های بیشتری برای حمله نظامی غرب ریخته می شوند.

 
اکنون برنده ی یمنی صلح نوبل، توکل کارمن، نیز در کنفرانس امنیتی مونیخ به درستی خواهان این گشته است که برای حفظ جان مردم سوریه در قبال اوجگیری خشونت اقدامات بین المللی اتخاذ گردد. اما وی در برداشت خود توجه نمی کند که روسیه و چین به هیچ .وجه مخالف اینگونه اقدامات نیستند. زیرا روسیه در مقابل، گفته بود در صورتیکه در قطعنامه سازمان ملل با حمله نظامی از خارج مخالفت گردد و نه فقط از دولت سوریه، بلکه از مخالفین آن نیز درخواست صرفنظر نمودن از خشونت مطرح شود، با آن موافقت خواهد کرد. لذا بر خلاف انچه که رسانه های اینجا گزارش می کنند در مورد شکست قطعنامه مزبور در شورای امنیت به هیچ وجه روسیه و چین مسئول نبوده، بلکه به میران زیادی غرب که هفته هاست متن هر قطعنامه صلح جویانه ای را رد می کند مسئول می باشد.
 
ما اعضاء سازمان بین المللی پزشکان IPPNW (که جایزه صلح نوبل به ما نیز داده شده است) عمیقاً نگران شمار روزافزون قربانیان خشونت در این کشور که بسیاری از آنها بیطرف می باشند هستیم. رقم بزرگی از پزشکان و سایر اشخاصی که در رسیدگی به مجروحان شرکت دارند نیز با این وضع دست بگریبان می باشند. ما اعضاء شاخه آلمانی سازمان بین المللی پزشکان در یک مورد دیگر نیز اخطار می دهیم: از اینکه حمله نظامی از جانب غرب موجب ایجاد تحرکی گردد که سایر کشورها مانند ایران را نیز شامل شود و بدین ترتیب موجب آتش افروزی وسیعی گردد که تمامی منطقه را که در همسایگی اروپا قرار دارد در برگیرد. و اگر ناتو در اینکار شرکت کند، نهایتا می تواند موجب درگیری قدرت های بزرگ مسلح به تسلیحات اتمی نیز بشود.
 
زیرا علائمی مشاهده می گردند حاکی از اینکه مشکلات درونی سوریه مانند مبارزه برای کسب دموکراسی و قانونمداری بیش از پیش توسط عوامل خارجی و برای نیات آنها مورد سوء استفاده قرار گرفته و تشدید می گردند: ظاهرا فقط دولت سوریه نیست که توسط روسیه مسلح می گردد، بلکه شورشیان مبالغ هنگفتی از کشورهای متحد غرب در خلیج و تسلیحاتی از طریق پایگاه اینچیرلیک ناتو در ترکیه دریافت می دارند. آنها همچنین از جانب جنگجویان مزدور خارجی از جمله از لیبی مورد حمایت قرار می گیرند. انسان های بسیاری در سوریه و به ویژه بخش مسالمت آمیز مخالفین از این شاکی هستند که بدین نحو چشم انداز عاری از خشونت که از سالها پیش جنبش اصلاح طلبی را تغذیه می کند، رو به نابودی است. و در نتیجه خونریزی در این جنگ داخلی روز افزون بوده و موجب قربانیان افزاینده ای از مردم عادی گشته است. کسانی که فکر می کنند تحریک مسائل داخلی سوریه برای ایجاد یک نظام حامی غرب در این کشور و قابل پیاده کردن جنگ علیه ایران و از بین بردن پایگاه دریائی روسیه در دریای مدیترانه کاری بجاست، باید اتهام جنگ افروزی و جنایت علیه بشریت را به تن خود بمالند.
 
لذا ما به عنوان اعضاء سازمان پزشکان حاملی صلح IPPNW درخواست می کنیم:
 - از ناتو و به ویژه از دولت آلمان:
هر چه سریع تر از انتقال مخفیانه تسلیحات غربی به سوریه جلوگیری نمائید! به تمامی طرح های حمله نظامی غرب به سوریه پاسخ منفی دهید! بدانید که تحریم نیز جواب نمی دهد. بجای آن در صدد ایجاد تفاهم میان طرف های درگیر بوده و برای اینکار به سراغ روسیه نیز بروید.
 - از دولت روسیه :
اکنون بی درنگ طرح قطعنامه ای را به شورای امنیت ارائه نمائید که دقیقا صلح طلبانه باشد. این بدان معنا است که فقط با ادامه مسلح کردن اپوزیسیون دولت سوریه مخالفت نکنید، بلکه مسلح کردن دولت سوریه را نیر مردود بدانید. و نیز تقویت کوشش های مربوط به آلترناتیوهای صلح طلبانه مانند مذاکرات بین المللی با همه طرف های ذینفع ضروری است.
 - از جامعه عرب:
وظیفه نظارتی خویش را از سر گرفته و احتمال توفیق آن را توسط فراخوانی از کشورهای عضو جامعه عرب تقویت نمائید: آنها نیز می بایست مانند قدرت های بزرگ فورا از کلیه اقداماتی که موجب تحریک به خشونت می گردد، خودداری کنند و بجای آن همه ایده هائی را که می توانند موجب باز شدن راه صلح باشند، تقویت نمایند.
 - از دولت سوریه و مخالفین آن:
از درخواست های حد اکثری دست برداشته و انجام مذاکرات را بپذیرید. و بدین طریق از اینکه کشورتان توسط جنگ افروزی بخاطر منافع خارجی غرق خون گردد جلوگیری بعمل آورید. از نابودی زیرساخت های کشورتان جلوگیری کنید و از حمله به بیمارستان ها، پزشکان و پرسنل بهداری پرهیز نمائید.
 
شاخه آلمانی پزشکان جهانی مخالف جنگ اتمی (IPPNW)
برنده جایره صلح 1985
 
پزشکان برای صلح مبارزه می کنند.
زیرا جنگ زندگی و سلامت را نابود می سازد.
و جنگ حقوق بشر را از بین می برد.
جنگ موجب صلح نمی گردد.

 

برای امضاء فراخوان اینجا را کلیک کنید.
Courtesy of IPPNW
Source: http://www.ippnw.de/startseite/artikel/0fcaf5c248/gewalt-in-syrien-stoppen-krieg-v.html
Publication date of original article: 06/02/2012
URL of this page : http://www.tlaxcala-int.org/article.asp?reference=6785

 

Tags: سوریهIPPNWناتودولت روسیهجامعه عربدولت سوریهمخالفین دولت سوریهآلمانغرب
 

 
Print this page
Print this page
Send this page
Send this page


 All Tlaxcala pages are protected under Copyleft.