TLAXCALA تلاكسكالا Τλαξκάλα Тлакскала la red internacional de traductores por la diversidad lingüística le réseau international des traducteurs pour la diversité linguistique the international network of translators for linguistic diversity الشبكة العالمية للمترجمين من اجل التنويع اللغوي das internationale Übersetzernetzwerk für sprachliche Vielfalt a rede internacional de tradutores pela diversidade linguística la rete internazionale di traduttori per la diversità linguistica la xarxa internacional dels traductors per a la diversitat lingüística översättarnas internationella nätverk för språklig mångfald شبکه بین المللی مترجمین خواهان حفظ تنوع گویش το διεθνής δίκτυο των μεταφραστών για τη γλωσσική ποικιλία международная сеть переводчиков языкового разнообразия Aẓeḍḍa n yemsuqqlen i lmend n uṭṭuqqet n yilsawen dilsel çeşitlilik için uluslararası çevirmen ağı

 11/04/2021 Tlaxcala, the international network of translators for linguistic diversity Tlaxcala's Manifesto  
English  
 IMAGE AND SOUND 
IMAGE AND SOUND / بنای در حال ساخت استادیوم مسابقات فوتبال جهانی 2022 در قطر: کشتار ده ساله ای که مسکوت می گذارند
Date of publication at Tlaxcala: 23/03/2021
Original: Le chantier du Mondial de foot Qatar 2022 : 10 ans de massacre silencieux
Translations available: English  Español  Deutsch  Italiano 

بنای در حال ساخت استادیوم مسابقات فوتبال جهانی 2022 در قطر: کشتار ده ساله ای که مسکوت می گذارند

Sébastien Marchal سباستین مارچال

Translated by  Hamid Beheschti حميد بهشتي

 

۶۵۰۰ کارگر مهاجر از سال ۲۰۱۰ در بنای در دست ساخت استادیوم مسابقات جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در قطر  مرده اند

 

ده سال از آغاز عملیات ساختمانی تأسیسات مورد لزوم مسابقات فوتبال در قطر در 2022 می گذرد و ده سال است که سکوت در باره کشتاری که صورت می گیرد حاکم است. این کشتار مربوط به ده ها، صدها و هزاران کارگر هندی، پاکستانی، بنگال و سری لانکائی است که در شرایطی مانند برده داری کار می کنند. سازمان های حقوق بشر همواره از شرایط غیرانسانی و متوفیان بسیاری در مکان درحال ساخت گزارش کرده اند. اما از قرار معلوم این موضوع برای کسی مهم نیست. زیرا شمار کشته شدگان را فیفا و دول غرب بی اهمیت تلقی نموده یا حتّا ندید می گیرند. البته در این باره هیچ ارقام رسمی اعلام نگشته است. به همین جهت سازمانهای غیر دولتی و روزنامه نگاران فقط می توانند گمانزنی نمایند و آن نیز بر ارقامی که از جانب سفارتخانه های موطن کارگران مزبور مطرح می گردند متکی است.

 

سه شنبه گذشته روزنامه انگلیسی گاردین رقم سرگیجه آوری را در این رابطه قید نمود که در روزنامه های اکویپ و هومانیته نیز به زبان فرانسوی منتشر گشت. این رقم دستکم به 6500 متوفی از سال 2010 بدین سو می رسد( که معادل هفته ای 12 کشته عرض ده سال است). با اطمینان می توان گفت که در این ارقام کشورهایی که رقمی را ذکر نکرده اند مانند فیلیپین و کنیا بحساب نیامده اند.

در حالیکه دولت فرانسه در باره چپگرائی افراطی اسلامی خیالبافی می کند، باید بدین نکته توجه داست که فرانسه به عربستان سعودی تسلیحات صادر می نماید. این اسلحه ها در کشتار یمن بکار گرفته می شوند. فرانسه در این نیز اشکالی نمی بیند که در سازماندهی مسابقات فوتبال قطر مشارکت نماید که تجمعات مسرت بار آن بر گورهای دتسجمعی صورت می گیرند.

42 سال پیش طرّاحی بنام "آلِن لِکونس" پلاکارتی را برای افشای مسابقات جهانی قوتبال در آرژانتین طراحی نمود که دیکتاتور جانی، "ویدلا" آنجا بر حکومت می کرد. اکنون من با یادآوری آن مسابقه شرم آور فوتبال و برای بزرگداشت آلِن می خواهم طرح وی را مبنا قرار داده و این گور دستجمعی جدید را که قرار است با همدستی فیفا و دولت های ما  نمایشگاه جشن های جدید گردد افشا نمایم .

آرژانتین: آیا استادیوم ها پاک هستند؟

Courtesy of  تلاکسکالا
Source: https://sebastienmarchal.fr
Publication date of original article: 01/03/2021
URL of this page : http://www.tlaxcala-int.org/article.asp?reference=31139

 

Tags:  فوتبال جهانی 2022 در قطر
 

 
Print this page
Print this page
Send this page
Send this page


 All Tlaxcala pages are protected under Copyleft.